Môžem dať dvojročnému synovi Fenistil, keď má nádchu?

Zodpovedané
9. apr 2019

Dobrý deň,

dvojročný syn má znova nádchu. Zatiaľ to nie je nič vážne. Dávam mu Physiomer do nošteka. Pri nádche zvykne chytiť aj zápal uška a hrdielka. Od októbra 2018 som mu dávala aj Pikovit 5 ml a Imunoglukan 4 ml od novembra 2018. Až teraz som sa dozvedela, že sa dáva len 3 ml.

Nemohla som mu uškodiť?

Mám mu dať aj Fenistil kvapky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Fenistil kvapky mu na zastavenie nádchy môžte dať ak ich už niekedy predtým užíval. Avšak nakoľko ide o liek na predpis, je dobré sa poradiť aj s pediatrom.

Imunoglukánom ste mu podľa mňa nijako nemohli uškodiť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová