Môžem dať dieťaťu súčasne ColiPrev a Sab Simplex?

Zodpovedané
2. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie liekov, keď má dieťa koliky.

Je vhodné podávať dieťatku s kolikami súčasne ColiPrev (Colief) a Sab Simplex (Espumisan)?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte podávať súčasne. Coliprev je len enzým laktáza, ktorý pomáha štiepiť laktózu ak ho má dieťa nedostatok.

Sab Simplex je na nafúknuté bruško z rôznych príčin.

Najprv však podávajte po jednom, lebo keď dáte hneď naraz oba tak nezistíte z čoho ho vlastne bruško bolí. Či má problém s trávením laktózy, alebo ho nafukuje z niečoho iného.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová