Môžem 5-ročnému synovi kombinovať Sumamed s Mucosolvanom?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom liekov a prípravkov proti kašľu pre môjho 5-ročného syna. Nos si síce vyfúka, ale hlieny mu aj tak zatekajú do hrdla a kašle.

Môžem mu podávať Sumamed s Mucosolvanom alebo Solmucolom?

Aké iné účinné prípravky proti kašľu ešte existujú?

Ďakujem

Dobrý deň,

Mucosolvan (alebo Solmucol) sirup spolu s antibiotikami Sumamed kombinovať môžete.

V tomto prípade by som odporúčila skôr sirup Mucosolvan. Obsahuje účinnú látku ambroxol, ktorá zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut