Môžem 2-ročnému synovi aplikovať koloidné striebro, keď má jačmeň?

Zodpovedané
18. feb 2023

Dobrý deň,

môj 2-ročný syn má veľmi často jačmeň na oku. Mastičky mu to len zhoršia a dlhšie sa to hojí. Bez nich sa mu to síce rýchlejšie zahojí, ale jačmeň sa mu často po určitej dobe vracia.

Môžem mu lokálne aplikovať koloidné striebro na oblasť okolo oka?

Ďakujem

Dobrý deň,

výrobca uvádza, že koloidné striebro nie je vhodné pre deti do 3 rokov.

Pri výskyte môžete použiť mastičku OptiCleaner. Aplikujte minimálne 3x denne.

Ako prevenciu je dôležité dopĺňať vitamíny B-skupiny. Napr. vo forme kvapiek GENERICA B-komplex.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut