Môže zlé načasovanie antibiotík Sumamed forte synovi ublížiť?

Zodpovedané
4. jún 2022

Dobrý deň,

namiesto každých 24 hodín som synovi dva dni podala antibiotiká Sumamed forte každých 12 hodn. Potom som na to prišla a zmenila to.

Môže sa synovi niečo stať?

Nevykazuje žiadne nežiadúce prejavy, stále je rovnaký.

Ďakujem

Dobrý deň,

nežiadúce účinky pozorované po podaní dávok presahujúcich odporúčané dávky boli podobné tým, ktoré sa vyskytujú po podaní bežných dávok.

Ak u syna nepozorujete žiadne prejavy, je to v poriadku. Nezabudnite na podávanie probiotík.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut