Môže užívať Uroval sirup a Blokurimu dieťa mladšie ako 3 roky?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala na prípravok Uroval sirup, ktorý obsahuje aj D-manózu.

Prečo je na slovenskom príbalovom letáku uvedené, že je určený až od 3 rokov?

Na českom trhu ho odporúčajú už od 6 mesiacov.

Podobne Blokurima je až od 3 rokov. Na českej stránke som videla, že nefrológ odporúčal štvrť sáčku už aj dieťatku mladšiemu ako 2 roky ako prevenciu zápalu močových ciest.

Je možné a bezpečné užívanie D-manózy aj dieťatkom mladším ako 3 roky?

Ďakujem za odpoveď