Môže sa užívať Folandrol večer?

Zodpovedané
14. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom doplnku Folandrol.

Priateľ ho berie večer. Na letáku je napísané, že sa má brať počas dňa.

Je to problém?

Neznižuje večerné užívanie účinok doplnku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Folandrol sa môže užívať kedykoľkvek počas dňa. Pokojne aj večer ak to tak priateľovi vyhovuje najviac. Vstrebávanie to neovplyvňuje. Dôležitá je pravidelnosť užívania.

Nezabudnite na odstup minimálne 2 hodiny od vápnika (mliečnych výrobkov), magnézia a železa. Folandrol obsahuje zinok a selén, tie sa s uvedenými minerálmi vzájomne vylučujú.

Folandrol

Folandrol je výživový doplnok, ktorý sa odporúča užívať ako doplnok v prípade zvýšenej potreby alebo v prípade nedostatku látok, z ktorých je zložený v organizme. Je určený najmä mužom v období plánovaného tehotenstva.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut