Môže sa mi vrátiť choroba, keď som zabudla užiť jednu tabletku Dalacinu?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

lekár mi predpisal na užívanie antibiotiká Dalacin 300 mg. Užívam ich už 5. deň a užívam ich každých 8 hodín. Problém je, že som zabudla užiť večer jednu dávku a spomenula som si vtedy, až keď som mala užiť ďalšiu dávku. Dvojnásobnú som neužívala.

Môže sa niečo stať?

Môže sa mi choroba vrátiť, keď som zabudla na tú jednu dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte sa obávať, nevráti sa Vám choroba keď ste zabudli užiť jednu tabletu. Urobili ste správne, že ste neužili dvojnásobnú dávku.

Stále ale platí, že využívajte celé balenie antibiotík.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová