Môže môj syn kombinovať B-komplex, Cebion a Equazen a Kalobu?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom užívania vitamínov a výživových doplnkov pre syna, ktorý má 2 roky a 3 mesiace. Užíval prípravok Terézia Hliviačik, niekoľko mesiacov s prestávkami.

Syn nastúpil teraz do škôlky, má trošku soplík. Vymenila som Hliciačika za sirup Kaloba. Okrem toho mu teraz podávam aj B-komplex, Cebion a Equazen (omega), ktoré nám odporučili na vývoj nervovej sústavy. Keď je zdravý, užíva Teréziu a Equazen. Samozrejme pohyb, otužovanie a ovocie a zelenina je u neho samozrejmosť.

Nepodávam toho synovi priveľa, môže Hliviačika užívať dlhodobo?

Je možná kombinácia s Kalobou?

Je vhodné dávať mu aj vitamín D alebo stačí Equazen?

Ďakujem

Dobrý deň,

Terezia Hliviačik je vhodný na dlhodobé užívanie. V prípade potreby ho môžete kombinovať s kvapkami Kaloba.

Ak syn pravidelne užíva Equazen, vitamín D už nie je potrebné podávať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut