Môže mi užívanie magnézia Dr. Max uškodiť, keď som tehotná?

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

som v 38. týždni tehotenstva a mám syndróm nepokojných nôh. Mimo tehotenstva som užívala lieky od neurologičky. V tehotenstve som ich vysadila, nepokojné nohy sa vrátili. Je to priam neznesiteľné. Gynekologička mi odporučila, že mám užívať 5x denne magnézium, ale už by som ho mala vysadiť. V poradni v nemocnici mi však doktorka povedala, že ho pokojne môžem užívať ďalej.

Nedávno som si kúpila tento druh magnézia. Až teraz som si na krabičke prečítala, že nie je vhodné pre tehotné, čo ma vcelku prekvapilo.

Môže mi tento typ magnézia nejako uškodiť?

Mám magnézium užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte sa obávať, uvedené magnézium je vhodné aj počas tehotenstva.

Otázne je skôr jeho užívanie v 38. týždni. Magnézium tlmí činnosť maternice, v tomto týždni sa zvyčajne už vysadzuje.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut