Môže mať podanie čapíku Paralen negatívny vplyv na zdravie dcéry?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

moja 2,5-mesačná dcérka je po prvom očkovaní a mala v noci po odrátaní teplotu 38,2°C. Podala som jej 1/2 čapíka Paralen. Po 6 hodinách som jej opätovne merala teplotu v konečníku a mala 38,2°C pred odrátaním. Ja som po prebdenej noci zabudla odrátať 0,5°C a podala som jej opätovne 1/2 čapíka Paralenu. Uvedomila som si to hneď ako bol čapík vo vnútri, ale už sa nedalo nič spraviť.

Môže to mať nejaký negatívny vplyv na dcéru či očkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemusíte sa obávať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut