Môže dvojitá dávka Nurofenu uškodiť skoro 3,5 ročnej dcérke?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

nie som si istá ohľadom dávkovania Nurofenu pre moju takmer 3,5 ročnú dcéru. V zhone som jej mala podať podla pediatria pri viróze 2x denne Nurofen ráno a večer. Už som jej chcela podať 5 ml, keď ma v tom potrebovala druhá dcéra, lebo spadla.

Po cca hodine som si uvedomila, že neviem, či som prvej dcére podala Nurofen. Teda dala som ešte raz 5 ml. Pravdepodobne teda 2x5 ml za večer. Dcéra ma necelých 16 kg.

Môže jej dvojnásobok dávky uškodiť?