Môže diabetik užívať ženšen?

Zodpovedané
7. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom užívania ženšenu na posilnenie imunity. Môže ho užívať aj diabetik? Aké účinky má?

Ďakujem

Dobrý deň,

diabetik môže užívať ženšeň. Nevhodný môže byť v prípade aj má vysoký krvný tlak.

Samozrejme na trhu sú rôzne prípravky, preto treba vybrať naozaj vhodný. Niektoré totiž obsahujú cukor, alebo sú v kombinácii s inými látkami a už sa potom neodporúčajú pre diabetikov.

Jeho účinky sú všeobecne na organizmus priaznivé, napríklad :

  • napomáha udržiavať správnu hladinu cukru v krvi,
  • zlepšuje pamäť a sústredenosť,
  • podporuje imunitný systém, chráni ho pred vírusmi,
  • zlepšuje trávenie,

- má antioxidačné vlastnosti.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová