Môže Coldrex Junior uškodiť dieťaťu, ktoré je mladšie ako 6 rokov?

Zodpovedané
Dnes o 10:42

Dobrý deň.

Coldrex Junior horúci nápoj je určený pre deti 6 a viacročné.

Čo by spôsobilo mladšiemu dieťatku podanie napríklad polovičnej dávky tohto horúceho nápoja (polovica jednej dávky + voda na celú dávku)?

Mohlo by mu to nejako ublížiť?

Mám to doma pre staršie dieťa, ale momentálne by sa niečo také zišlo pre mladšie (4r).

Ďakujem

Dobrý deň,

v mladšej populácii liek nebol testovaný, zníženie dávky neochráni pred nežiadúcimi účinkami. 6-ročné dieťa je predsa len inak vyvinuté ako 4-ročné. Treba sa riadiť odporúčaniami výrobcu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie