Môže Chlorella spôsobiť čiernu stolicu?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

užívam tabletky Chlorella/Spirula/kurkuma. Sú zelené a dnes som mala čiernu stolicu. Na gastre som bola pred tromi mesiacmi, kde mi zistili maximálne zvýšené žalúdočné šťavy. Dostala som Oprazole.

Mohli mi aj tieto tabletky niečo také spôsobiť?

Na internete som videla, že to môže spôsobiť aj nejaké krvácanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

čierna stolica môže mať rôzne dôvody. Môže vzniknúť ako následok užívania Chlorelly, železa, čierneho uhlia a ako dôsledok zápchy ale aj krvácania z hornej časti tráviaceho traktu.

Skúste na pár dni Chlorellu vysadiť, aby ste sa uistili, že práve ona bolo príčinou.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut