Môže byť podávanie glycerínového čapíka návykové?

Zodpovedané
14. máj 2022

Dobrý deň,

17 mesačná dcéra máva časté zápchy. Prispôsobujem jej stravu, no aj tak sa vyskytujú. Pripisujem to aj nedostatku tekutín, lebo cez deň do nej dostanem málo vody. Zvyknem jej pomôcť čapíkom, keď nezaberá ani sirup Duphalac.

Môže byť podávanie glycerínového čapíka pre deti návykové do tej miery, že bez neho sa už nezvládnu vyprázdniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dcérka si môže vytvoriť na čapíky návyk. Jednoznačne je potrebné zvýšiť pitný režim. Nedostatočný príjem tekutín je zvyčajne hlavným dôvodom zápchy v akomkoľvek veku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut