Môže byť podávanie čipkov návykové?

Zodpovedané
25. júl 2020

Dobrý deň,

dcérka má 12 mesiacov a má 8 zúbkov. Prvé zúbky mala už v 4. mesiaci a odvtedy jej idú podľa mňa stále.

Ako je to s podávaním liekov proti bolesti?

Niekedy nám stačilo fungovať na Camílii alebo s gélom na zúbky. Keď bolo horšie, tak stačil Viburcol čipok a krásne sa po ňom ukľudnila. V poslednej dobe ako jej idú stoličky a očné zuby,tak často vyžaduje pred spaním čipok. Vyslovene mám pocit, že večer na to čaká. 2 - 3 dni je zle a po 2 dni kľud

Je vhodné podávať čipok aj častejšie?

Môže byť podávanie čipkov návykové?

Ďakujem

Dobrý deň,

konkrétne na Viburcol čapíky ako také, nemôže byť závislá.

Skôr si myslím, že u nej ide o psychiku. Jednoducho už vie, že ak večer dostane čípok, tak bude všetko v poriadku.

Poraďte sa o tejto situácii s pediatrom.

Viburcol čapík

Viburcol čapík je viaczložkový homeopatický liek.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová