Môže byť dlhodobé používanie Dentinoxu zdraviu škodlivé?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

dcéra má 9 mesiacov a asi od 4. mesiaca používame Dentinox pri každom uspávaní. Keďže niekedy bola nervózna pri zaspávaní a nevedeli sme, že či ju trápia zúbky alebo niečo iné, skúsili sme práve Dentinox. Ten ju vždy upokojil, aj keď jej zúbky práve nešli. Bez neho však v súčasnosti nedokáže zaspať. Jediný spôsob ako ju pred spaním upokojiť je, že jej dám na cumlík tenkú vrstvu Dentinoxu a pri vkladaní do úst jej tým cumlíkom potriem ďasienka. Vyzerá to, že dcérka je už na tom závislá. Bez Dentinoxu doma nezaspí, zvykla si zrejme na tú chuť.

Môže byť dlhodobé používanie Dentinoxu zdraviu škodlivé?

Ďakujem

Dobrý deň,

Dentinox obsahuje lokálne anestetikum lidokaín, ktoré nie je vhodné na dlhodobé podávanie.

Odporúčam dcérku od tej "závislosti" čo najskôr odnaučiť.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut