Môže 2,5 ročné dieťa užívať vitamíny určené od 3+?

Zodpovedané
1. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov.

Aké “nebezpečné” sú vitamíny pre mladšie deti, ktoré sú určené pre 3+ ročne deti?

Staršie dieťa má cmúľací multivitamín a mladšie (2,5 r) vždy piští, že aj ono chce.

Mám byť striktná a v žiadnom prípade nedovoliť, alebo to nieje až taký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate konkrétny prípravok, ťažko sa mi odpovedá na otázku.

Dôvodom možno by jednak z hľadiska bezpečnosti nevhodná lieková forma alebo vysoký obsah jednotlivých zložiek nevhodný pre mladšie detičky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut