Môže 2,5-ročné dieťa užívať lieky na imunitu dlhodobo?

Zodpovedané
11. aug 2024

Dobrý deň,

mám skoro 2,5-ročného synčeka a od minulej zimy mu dávam sirup na imunitu od Dr. Theiss Multivitamol štava alebo občas prestriedam so sirupom Marťankovi. Okrem toho užíva Probio fix Imun a Devit jedna kvapka večer do mlieka. Odkedy synček užíva sirup, tak sa mu veľmi zlepšila imunita a nebýva chorý. Bojím sa ho vysadiť, aby znova nemal slabú imunitu a často chorý.

Môžem mu ho dávať celoročne?

Nemôže mu uškodiť?

Viete poradiť aj niečo iné?

A ešte by som na Vás mala jednu prosbu. Na konci októbra čakáme druhé bábätko. Viem, že také malé bábätko asi nemôže nič na imunitu.

Mohla by som mu dávať ešte niečo okrem Probio fix Baby?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte synovi vysádzať. Ak ale je však často chorý, konzultujte to s pediatrom.

U bábätka Vám odporúčam hlavne dojčenie a zvyšok po konzultácií s pediatrom.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie