Mohol mi pri zápale močových ciest uškodiť Clotrimazol?

Zodpovedané
7. apr 2024

Dobrý deň,

v piatok mi na pohotovosti zápal močových ciest. Dali mi antibiotiká Biseptol, beriem ich 6. deň. Je to už lepšie, no stále pociťujem mierne nutkanie a ešte mi začala asi vaginálna mykóza. Dole ma pálilo a mám biely výtok bez zápachu. Dala som si tabletku Clotrimazol a pocítila som mierne skubanie, ktoré po chvíli prestalo.

Mohlo mi to nejako uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Veľmi nerozumiem slovu skubanie, ale medzi nežiadúce účinky lieku patrí svrbenie, vyrážka, pľuzgiere, exfoliácia kože, pocit nepohody/bolesť, edém, pálenie, podráždenie, erytém, pocit štípania.

Liek Vám pravdeodobne nepoškodil, nakoľko je veľmi pravdeodobné, že po užití biseptolu u Vás došlo k zmene vaginálnej mikroflôry a mohla sa premnožiť kvasinka.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie