Mohlo 13-dňovej dcérke uškodiť pitie Sunaru po záruke?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

v nedeľu som kúpila Sunar 1 a až dnes (v utorok) som si všimla, že trvanlivosť bola do novembra 2022. Dcérka má dnes 13 dní a pila tento Sunar 3 dni. Bojíme sa o ňu.

Mohlo jej to nejako uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte sa obávať. Na umelom mlieku sa uvádza dátum minimálnej trvanlivosti.
Umelé mlieko po tomto dátume nie je zdravotne závadné (za predpokladu správneho skladovania). Môžu sa však zmeniť jeho senzorické vlastnosti (farba, chuť, vôňa).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut