Mám pokračovať v podávaní sirupu Trifed alebo Stopkašeľ?

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

dcérka je po chorobe, mala zapálené hrdlo. Lekárka jej predpísala antibiotiká, ktoré sa už nepredávajú, tak jej predpísala iné. Z nich však začala vracať. Tak som sa rozhodla, že jej ich nebudem dávať a užíva len sirup od kašľa - Trifed žltý, ktorý jej tiež predpísala lekárka. Dávala som jej ho asi 5 - 6 dní a potom kašeľ ustúpil. Posledné dve noci zase začala kašľať.

Môžem jej podávať Trifed aj naďalej, alebo ho vystriedam za bylinkový sirup Stopkašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez konzultácie s lekárom nie je vhodné liečbu antibiotikami ukončovať skôr.

Neuvádzate koľko dní boli antibiotiká dcérke podávané. Je však pravdepodobné, že baktéria nebola preliečená dostatočne.

Ďalší postup konzultuje priamo s lekárkou.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut