Mám počkať s podávaním lieku Broncho-Vaxom, keď je 4-ročný syn ešte chorý?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

4-ročný syn má od 21.12. začať užívať tretiu dávku Broncho-Vaxom po dobu 10 dní. Momentálne je však po liečbe antibiotikami, stále má v nose hlieny a je celkovo ešte prechorený.

Mám mu začať Broncho-Vaxom podávať aj napriek tomu, alebo to môžem o pár dní posunúť, keď bude už úplne fit?

Ďakujem

Dobrý deň,

Broncho-Vaxom podávajte podľa odporúčanej schémy. Profylaktická liečba môže pokračovať aj počas akútnej fázy infekcie dýchacích ciest v kombinácii s inými liečbami.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut