Mám nechať doma zo škôlky dieťa, ktoré užíva Rinogerminu?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

synček bol chorý a bral Pamycon a antibiotiká kvôli zeleným hlienom. Na zápal priedušiek mal sirup Erdomed. Už je zdravý, antibiotiká dobral.

Celkovo odkedy nastúpil v septembri do škôlky, tak opakovane má nádchu. Ale teraz to bolo už vážnejšie. Dva týždne bol doma zo škôlky. Dnes som mu prvýkrát dala Rinogerminu. Len teraz váham, či ho zajtra dať do škôlky.

Lekárka a aj viaceré mamičky vraveli, že sa má Rinogermina podávať iba vtedy, keď je dieťa zdravé.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Rinogermina sa používa ako prevencia ale aj počas ochorenia. Je to probiotikum do nosa.
Používa sa ako prevencia pred ochorením, pretože vytvára v nose bariéru a zabraňuje vzniku patogénov.

Avšak, ak sú prítomné patogény, tak probiotiká Rinogerminy zabraňujú ich rastu a rozmnožovaniu.

Rinogerminu môžte podávať aj po chorobe, pretože regeneruje sliznicu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová