Mám ďalej užívať liek Elicea i napriek vedľajším účinkom?

Zodpovedané
17. okt 2022

Dobrý deň,

od včera užívam pol tablety lieku Elicea. Predtým som užívala Miraklide a ešte skôr Escitalopram. V minulosti som bola dlhšie bez liekov. Včera v noci som od jednej nespala, prepadla ma panika, úzkosť, potenie, nervozita, píska mi v ušiach doteraz. Pred novým liekom to bolo v poriadku. Dnes ráno som si dala zase pol tablety Elicea a je mi stále do plaču, som nervózna, mám hnačku, je mi na zvracanie. Stále musím robiť nejakú aktivitu, vôbec sa nespoznávam. Takéto účinky si pri predchádzajúcich liekoch nepamätám. Je mi doslova na zbláznenie.

Mám ďalej užívať liek Elicea?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa u Vás objavili nežiadúce účinky lieku, pokračovanie v liečbe je potrebné konzultovať s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut