Má význam dávať 3-ročnému zdravému dieťaťu vitamíny?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom vitamínov pre 3-ročné dieťa.

Potrebuje zdravé dieťa vitamíny navyše?

Synovi dávam Vibovit - jeden cukrík denne. Má to skôr ako takú zábavku ráno, keďže sú tam písmenká.

Má to zmysel, či radšej nedávať nič?

Ktoré sú najlepšie?

Syn nemá žiadne zdravotné problémy a stravu má pestrú, ale veľa toho nespapá.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má dieťa dostatočne prestú stravu, príjme všetky vitamíny v nej. Potom nie je potrebné ich ďalšie dopĺňanie.

Píšete, že syn nemá žiadne zdravotné problémy, nemusíte podávať ani Vibovit.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut