Má dlhodobé užívanie Norethisteronu vedľajšie účinky?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

od augusta 2023 užívam Norethisteron každý mesiac, na 15. deň od prvého dňa menzesu. Norethisteron následne užívam 10 dní po dve tablety na liečbu dysfunkčného krvácania.

Môže sa Norethisteron užívať dlhodobo?

Je jeho dlhodobé užívanie bezpečné, keď ešte plánujem otehotnieť?

Mám 30 rokov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Samozrejme ako každý liek, tak aj užívanie Norethisterónu so sebou prináša svoje riziká. Lieky Vám predpísal gynekológ na Vašu diagnózu, preto sa nemusíte obávať. Užívajte lieky až dokiaľ nedôjde k úprave krvácania.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie