Ktorý výživový doplnok je vhodný na imunitu pre dojčiace ženy?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

pred tehotenstvom mi zistili vírus HPV. Po pôrode zháňam nejaké vitamíny na posilnenie imunity, ale Indol3c a podobné preparáty nesmú dojčiace ženy.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode sa odporúča zrealizovať kontrolný ster, pretože tehotenstvom sa nález mohol ako zlepšiť, tak aj zhoršiť.

Tak ako píšete vhodné je posilniť imunitu, ktorá si s HPV vírusom pekne poradí. Užívajte pravidelne minimálne D vitamín (1000IU).

Nepoznám Váš celkový zdravotný stav, s gynekológom môžete konzultovať vhodnosť liečby Papilocare gélom. Ten môžete bezpečne používať aj počas dojčenia.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut