Ktorý doplnok je najvhodnejšie užívať pred otehotnením a v prvom trimestri?

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom doplnkov. Čítala som, že iba Femibion obsahuje kyselinu listovú, ktorú vie telo zaručenie prijať. Lekár mi odporučil LadeeVita, ale zabudla som sa opýtať na spracovanie kyseliny listovej.

Ktorý doplnok je najvhodnejšie užívať pred otehotnením a v prvom trimestri?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí aj od toho či máte problém s otehotnením alebo nie. Ak máte problém otehotnieť tak je lepší Femibion 1 počas plánovania a v prvom trimestri, pretože dokopy s Metafolinom obsahuje vyššiu dávku kyseliny listovej.

Ak je všetko v poriadku určite Vám počas celého tehotenstva postačuje vitamínový doplnok
LadeeVita.

Femibion 1

Femibion 1 je výživový doplnok pre ženy plánujúce tehotenstvo a pre tehotné ženy do konca 12. týždňa tehotenstva.

LadeeVita

LadeeVita je trimestrové balenie výživového doplnku pre tehotné a dojčiacie mamičky.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová