Ktoré kvapky sú najúčinnejšie pri bolesti ucha dieťaťa?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

môjho 6-ročného syna v noci začalo bolieť pravé ucho. Doma som mala len kvapky Otipax, ktoré som mu aplikovala do ucha. Preventívne som mu dala v noci polku z tabletky Paralen. Zatiaľ sa už na bolesť ucha nesťažuje.

Ako rýchlo zaberajú tieto kvapky do ucha?

Aké účinnejšie kvapky by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

Otipax ušná instilácia je dobrou voľbou. Obsahuje lokálne anestetikum - lidokaín.

Používa sa pri miestnej liečbe bolesti ako príznaku niektorého ušného ochorenia (akútneho zápalu stredného ucha, zápalu vonkajšieho ucha alebo zápalu ušného bubienka vírusového pôvodu).
Pre dosiahnutie účinku je potrebné kvapky aplikovať pravidelne (4 kvapky do vonkajšieho zvukovodu 2 - 3x denne).

Ak sa stav do 3 dní nezlepší, vyhľadajte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut