Ktoré kvalitné probiotiká sú vhodné pre trojročnú dcérku?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

prosím o radu pri výbere probiotík pre trojročnú dcérku. Momentálne má Probio Fix Imun Baby. Má ich už 6 mesiacov, takže treba zmenu.

Ktoré sú rovnako kvalitné?

Dávame ich kvôli imunite, ale doktorka odporučila dávať aj kvôli už 2x prekonanému zápalu močových ciest a kvôli mierne zvýšenému kalprotektinu v stolici.

Ďakujem

Dobrý deň,

nutnosť striedania probiotík po určitej dobe je skôr zľudovatený "hoax". Ak dcérke vyhovujú, nie je potrebné ich meniť. Môže užívať tie isté dlhodobo.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut