Ktoré analgetiká nezaťažujú žalúdok?

Zodpovedané
29. sep 2022

Dobrý deň,

už niekoľko rokov trpím gastritídou. Z tohto dôvodu mám problémy natrafiť na lieky od bolesti, ktoré by mi nezaťažovali žalúdok a zároveň boli aj dostatočne silné. Čaká ma operácia.

Aké lieky od bolesti si môžem kúpiť?

Valetol, Paralen, Novalgin sú pre mňa slabé. Ibalgin je spúšťač gastritídy.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najšetrnejšie k žalúdku sú analgetiká s obsahom paracetamolu ako účinnej látky (Panadol, Paralen).

Po operácii by Vám silnejšie lieky od bolesti mal predpísať priamo lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut