Konkrétne kombinácie liekov, neznižuje sa ich účinok?

Zodpovedané
12. okt 2018

Dobrý večer,

som onkologický pacient a užívam Euthyrox 112, Lokren 20, Atoris 10, Piascledine 300 a popritom Vitamín E + D, Luteín comp.premium, Laktobacily, Glucea, Diomax.
Chcem sa spýtať, či sa niektoré lieky medzi sebou "nebijú".
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň, máte to správne, lieky medzi sebou nemajú interakcie.
Na čo by som dala dôraz pri užívaní je Euthyrox, ten užívajte určite ráno nalačno a najskôr po pol hodine si dajte nejaké raňajky. A Laktobacily prosím vás užívajte v odstupe cca 2 hodín od liekov, aby spĺňali svoj účinok.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová