Kedy po užití žuvacích tabliet Spiromon je bezpečné najesť sa?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

v letáku žuvacích tabliet Spiromon je napísané, že sa môže jesť hodinu pred liekom alebo dve hodiny po lieku.

Čo sa môže stať, ak 8-ročná dcéra chce jesť hneď po užití lieku?

Má to nejaký vplyv?

Ďakujem

Dobrý deň,

po podaní žuvacej tablety nalačno sa dosiahne maximálna koncentrácia liečiva za 2 hodiny. Ak dcérka počas tohto obdobia konzumuje jedlo, podlľa štúdií sa zníži biologická dostupnosť z 73 % na 63 %.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut