Kalciová masť počas tehotenstva?

Zodpovedané
22. okt 2018

Dobrý deň,

od začiatku tehotenstva sa mi na bradavke vytvorila taká akoby bradavička. Lekárka mi vravela, že to nič nie je a stačí to natierať bepantenom. Žiaľ, vôbec to nepomáha.
Doktorka tvrdí,že by to nemalo prekážať ani počas kojenia. Počula som však, že by na to mohla pomôcť kalciová masť.
Je podľa Vás vhodné vyskúšať ju? Nemôžem tým uškodiť bábätku?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,
takéto výrastky na bradavkách počas tehotenstva spôsobujú hormonálne zmeny. Býva to nezávažné a netreba s tým nič robiť. Skutočne by to nemalo prekážať ani pri kojení.
Kalciová masť je absolútne neškodná, nemusíte sa teda báť žeby uškodila babätku. Nemám však vedomosť o tom, žeby natieraním kalciovej masti tieto výrastky zmizli.
Každopádne môžte to kľudne vyskúšať. Kalciová masť sa používa na regeneráciu bradaviek rovnako ako lanolínové mastičky, s tým rozdielom, že po narodení babätka si ju pred kojením treba z bradavky dôkladne zmyť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová