Je výživový doplnok ExHelico účinný pri mojej diagnóze?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

diagnostikovali mi Helicobacter. Užívala som antibiotiká Fromilid, Betaklav a ku tomu ešte Ozion. Lieky som však musela vysadiť, pretože mi z nich bolo nevoľno a vracala som. Teraz beriem len Ozion. Počula som, že veľmi účinný je aj výživový doplnok ExHelico.

Je výživový doplnok ExHelico účinný pri mojej diagnóze?

Ďakujem

Dobrý deň,

potvrdená infekcia Helicobacter pylori sa lieči dvojkombináciou antibiotík + inhibítor protónovej pumpy (Ozzion).

Liek Ozzion potláča tvorbu žalúdočnej kyseliny, na preliečenie samotný nepostačuje. Je potrebné užívať antibiotiká v dĺžke predpísanej lekárom. Ak sa pri užívaní vyskytli žalúdočné ťažkosti, kontaktuje lekára o zmenu liekov.

ExHelico sú probiotiká, ktoré slúžia len ako doplnok k uvedenej liečbe.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut