Je vhodné používať Detralex na dlhšie doliečovanie hemoroidov?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

som po odporúčanej 7-dňovej kúre Detralexom na akútne hemoroidy. Cítim, že kúra zabrala a zmiernila priebeh. Chcelo by to možno ešte dlhšie užívanie, keďže mám stále po stolici bolesti.

Je vhodné používať Detralex na dlhšie doliečovanie?

Ak je možné používať liek dlhodobo, aké je vtedy odporúčané dávkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri prejavoch žilovej nedostatočnosti je Detralex vhodný aj dlhodobé užívanie. Odporúčaná dávka sú 2 tablety denne užité ráno.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut