Je užívanie Detralexu v tehotenstve bezpečné?

Zodpovedané
28. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania Detralexu v tehotenstve.

Čakáme tretie dieťa. Pri druhom tehotenstve sa mi objavili dosť výrazné krčové žily, a to hlavne odspodu pri pôrodných cestách. Po pôrode sa stiahli a žiadne problémy som nemala.

Teraz som v 5. mesiaci a krčové žily začali vystupovať na pravej nohe. A to najskôr v oblasti za kolenom. Teraz sú občas mierne viditeľné aj na stehne. Bojím sa, že s rastúcim bruškom a zvyšujúcim sa tlakom na panvu sa bude stav ešte zhoršovať.

Už pri druhom tehu mi bol odporučený Detralex v 3. trimestri. Avšak vtedy som ho odmietla. Dnes mi ho lekárka na moje dopytovanie predpísala znova ako povolený liek. Keď som si však prečítala pribalový leták, ostala som zmätená.

Je užívanie Detralexu v tehotenstve bezpečné?

Existuje nejaká náhrada na stiahnutie krčových žíl?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Detralex je bezpečný v tehotenstve aj počas dojčenia. Obsahuje rastlinné flavonoidy diosmín a hesperidín. Nemusíte sa vôbec obávať, kľudne ho užívajte, určite Vám pomôže.
Na trhu je veľa ďalších alternatív ako je Detralex ale len vo forme výživových doplnkov. Tie sa netestujú tak dôkladne ako Detralex, ktorý je registrovaný ako liek. Preto ostaňte pri ňom 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová