Je Solmucol účinný na vlhký kašeľ?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

dvojročný syn má už tretí týždeň vlhký kašeľ. Doktorka nasadila Solmucol. Ten berie už 6. deň a stále je veľmi zahlienený, veľmi veľa vykašliava.

Ako dlho môže užívať tento sirup?

Je účinný, keď ani po 6 dňoch kašeľ neustupuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

Solmucol sirup je pre syna určite vhodný. Štiepi hustý hlien a uľahčuje tým aj jeho vykašliavanie. Ak by hlieny zatekali môžete ešte pridať kvapky Sinupret na uvoľnenie.

Terapia vlhkého kašľa chce svoj čas. Skúste inhaláciu Vincentky a dodržať zvýšený príjem tekutín.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Vincentka Nasalis koncentrát

Vincentka Nasalis koncentrát z prírodnej liečivej silne mineralizovanej, jódovej, uhličitej minerálnej vody.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut