Je rozdiel medzi liekom Escitalopram Teva a Escitalopram Farmax?

Zodpovedané
26. jún 2019

Dobrý deň,

môj manžel dlhodobo užíva Escitalopram Teva. Včera užil Escitalopram Farmax a vraj horšie spal. Podľa neho to je zmenou lieku. Ja si však myslím, že je to len iný výrobca.

Je rozdiel medzi liekom Escitalopram Teva a Escitalopram Farmax?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to len iný výrobca.

Jedná sa o generické lieky, čiže lieky, ktoré majú rovnakú účinnú látku. Takisto majú rovnaké množstvo účinnej látky, rovnakú liekovú formu.

Ich kvalita, bezpečnosť a účinnosť je rovnaká. Takéto lieky sa môžu líšiť a aj sa líšia len v obsahu pomocných látok, ktoré na účinnosť lieku nemajú vplyv.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová