Je problém, keď dieťa do štyroch mesiacov nedostávalo vitamín D?

Zodpovedané
15. jan 2024

Dobrý deň,

dcérka mala do 3 mesiacov dojčenskú koliku, doktorka nám zakázala podávať vitamín D. Dávali sme len vitamín C a probiotiká. Mala bude mať pomaly 5 mesiacov, kolika jej prestala. Chcem jej začať dávať vitamín D.

Môže to byť problém, že do tých 4 mesiacov nedostávala vôbec vitamín D?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Vitamín D je potrebné u detí suplementovať formou kvapiek. To či je to problém Vám ozrejmí Váš pediater podľa zdravotného stavu dieťaťa. Odporúčam Vám vitamín D dcérke začať poďavať.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie