Je pred otehotnením nebezpečné používať dezinfekčné mydlo Betadine?

Zodpovedané
24. okt 2022

Dobrý deň,

po gynekologickej operácii mi odporučili mydlo Betadine. Keďže mi z veľkého balenia dosť ostalo, používala som ho na dezinfekciu rúk po čistení mačacieho záchoda. S partnerom plánujeme bábätko a dnes som sa dočítala, že používanie Betadine sa neodporúča v tehotenstve.

Mám si dať radšej odstup od posledného používania Betadine, keďže plodné dni mám o týždeň?

Je riziko, že by mi používanie tohto mydla mohlo uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Betadine sa môže použiť lokálne (vonkajšie použitie) aj v tehotenstve.

Pre obsah jódu, ktorý prechádza cez placentu, Betadine mydlo neodporúčam na každodennú hygienu rúk.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut