Je požitie krému Calcium pantothenicum nebezpečné?

Zodpovedané
29. okt 2022

Dobrý deň,

moja 11-mesačná dcérka mi pri prebaľovaní zobrala krém Calcium pantothenicum od Vulm 40 g - bielofialová tuba a v sekunde ho mala v puse. Veľa asi nie, lebo bol už používaný. Mohla si vytlačiť maximálne pol cm, aj to asi nie. A prehltla to. Čo som videla som, tak som jej zotrela hneď resp. vybrala z úst. Aj som vážila zvyšný obsah tuby a mala 27 g z pôvodných 40 g.

Aké sú riziká?

Resp. obsahuje krém niečo, čo by ju mohlo otráviť?

Dala som jej už veľa piť.

Ďakujem

Dobrý deň,

náhodné požitie malého množstva by nemalo spôsobiť žiadne ťažkosti.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut