Je potrebné podávať plne dojčenému trojmesačnému dieťaťu denne Cebion 8 kvapiek?

Zodpovedané
24. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínu C pre plne dojčené dieťa.

Je potrebné podávať plne dojčenému trojmesačnému dieťaťu denne Cebion 8 kvapiek?

Ja sama užívam vitamíny pre dojčiace mamičky, kde je 120 mg vitamínu C v jednej kapsule. Plus si dávam aj 500 mg vitamínu C vo forme cmúľacej tablety.

Nedostane sa k nemu dostatok vitamínu C cez materské mlieko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

plne dojčené bábätko dostáva všetky potrebné vitamíny v mlieku. Ak nemá žiadne zdravotné ťažkosti, tak ďalšie doplnenie vitamínov nie je potrebné.

Vitamín C prechádza do materského mlieka. Odporúčaná dávka je 100mg/deň. Stačí keď budete užívať komplex vitamínov, ktorý spomínate.

Cebion kvapky

Cebion kvapky je výživový doplnok s obsahom vitamínu C v kvapkách.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut