Je potrebné podávať bábätku vitamín D, keď je už obsiahnutý v umelom mlieku?

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

synček má 6 mesiacov a je výlučne na UM. Vypije denne 7x 100 ml. Podávam mu denne 2 kvapky vitamínu D od Jamiesonu.

Je to potrebné, keďže UM už tento vitamín obsahuje?

Nemôže sa predávkovať?

Aké sú príznaky v prípade nadmernej hladiny vitamínu D?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez ohľadu na to, či je dieťa dojčené, alebo na UM minimálne do 18. mesiaca života je potrebné podávať vitamín D.

Odporúčané sú 2 kvapky predpisvého Vigantolu. Ako alternatíva môže byť aj Jamieson Baby Vitamín D.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut