Je Omarit a Stoptussin vhodná kombinácia pre 6-ročnú dcérku, ktorá má príznaky alergie?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom kombinácie liekov.

Môžem 6-ročnej dcére podať Omarit a Stoptussin?

Nebudem ich podávať súčasne. Dcéra začala mať príznaky alergie - suchý dusivý kašeľ, svrbenie očí. Preto ten Omarit (tento rok 1x začíname užívať) a na kašel by som chcela dať aj Stoptussin.

Ďakujem

Dobrý deň,

Stoptussin sirup nie je vhodný na dlhodobé užívanie. Bez porady s lekárom sa má podávať maximálne 7 dní.

Odporúčila by som liečbu Omaritom, príznaky alergie (vrátane kašľa) sa zlepšia.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut