Je nutné podať 7 ročnému dieťaťu po epileptickom záchvate večernú dávku lieku Depakine?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

7 ročné dieťa malo po 17. hodine epileptický záchvat. Bol podaný rektálne Diazepan Desitin 5 mg.

Má sa podať aj pravidelná večerná dávka Depakine Chrono 500 mg 1/2 tablety o 19 hodine?

Alebo sa už večerná dávka vynechá?

V letáku Diazepane sa píše, že po jeho užití nepodávať žiadne ďalšie utlmujúce lieky. Epileptický záchval prebehol bez komplikácií a teda bez nutnosti privolania RZP. Pri záchvate pulz/SpO2 122/90 a 80 min. Po záchvate 80/98.

Ďakujem

Dobrý deň,

konzultujte otázku priamo s neurológom, ktorý pozná celkový zdravotný stav dieťaťa.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut