Je nebezpečné používať masť Kerasal v tehotenstve?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som používať Kerasal masť. Pomáha mi na suchú kožu na nohách, avšak v letáku sa píše nasledovné:

"Počas tehotenstva sa má tento liek používať len v odôvodnených prípadoch, na malé plochy a krátkodobo."

Je táto masť svojim zložením naozaj taká nebezpečná pre plod, ako to naznačuje toto upozornenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

Kerasal masť obsahuje kyselinu salicylovú, ktorej dlhodobé používanie počas tehotenstva nie je vhodné.

Na suchú kožu na nohách môžete počas tehotenstva používať GENERICA Calcium pantothenicum masť Emollient s extra mandľovým olejom. Obsahuje na zmäkčenie kože ureu (močovinu), rovnako ako masť Kerasal.

Kerasal masť

Kerasal masť obsahuje 2 liečivá: kyselinu salicylovú a močovinu (ureu). Patrí do skupiny liekov na zmäkčenie a ochranu pokožky – zmäkčuje a odstraňuje olupujúce sa miesta na postihnutej pokožke.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut