Je nebezpečné, keď nechám šumivú tabletu rozpustiť v ústach a nie vo vode?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

tabletu šumivého multivitamínu som namiesto rozpustenia vo vode nechala rozpustiť na jazyku ako cukrík. Potom som to zapila. Nebolo mi niekoľko hodín nič, len k večeru ma začalo bolieť brucho, veľa som grgala. Stále mi trvá ako keby taká plynatosť, aj som mala tekutú stolicu. Zároveň cítim bolesť na pravej strane brucha. Neskôr som sa dočítala, že takáto tableta môže byť nebezpečná, pokiaľ sa nerozpustí.

Môžu byť moje problémy spôsobené tým, že som nechala rozpustiť šumivú tabletu v ústach a nie vo vode?

Ďakujem

Dobrý deň,

nesprávne užitie šumivej tablety môže spôsobiť Vami opísané gastrointestinálne ťažkosti.
Riaďte sa vždy spôsobom užitia uvedeným v príbalovom letáku. 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut